Ekmek Parası Endüstriyel dağcılar!

Endüstriyel Dağcılık Nedir?

19. y.y.’ın başında küreselleşmeyle birlikte yoğun bir şekilde yaşanan sanayileşme apayrı bir grubun deneyim ve uygularını zorunlu kılmıştır. Kent ve sanayi yaşamındaki extreme ihtiyaçları karşılayan bu grup Endüstriyel Dağcılar olmuştur. Bu grubun dağcılık, tırmanış ve mağaracılık tekniklerini doğal ortamlar yerine modern dünyanın yapıları üzerinde adapte etmesiyle profesyonel bir endüstriyel dağcılık kolu doğmuştur. Gökdelenlerden ip ile inmek, büyük ve geniş alanlar kaplayan reklam tabelaları, yüksek tahliye bacaları ve kulelere tırmanmak, ulaşılması zor doğal ortamlarda araştırma ve numune toplanması, değişken eğimli yüksek alanlarda güvenle ilerlemek endüstriyel dağcılık uygulamaları olmuştur. İyi derecece dağcılık tekniklerine sahip bu grup işin icrası için üretilmiş yüksek dayanımlı ekipmanlar kullanır.

Bu gün dünyanın farklı noktalarında, 10.000’in üzerinde yapı; bakım, onarım temizlik yada montaj konularında  endüstriyel dağcılık alanında  uzman ekiplere teslim edilmekte; sonuç olarak da yüksek verim ve kaliteli hizmet elde edilmektedir.

Endüstriyel dağcılık işlerinde Tur-k sadece CE ya da UIAA (Uluslararası Dağcılık Kurumları Birliği) onaylı teknik ve güvenlik malzemeleri kullanır.

Tüm malzemelerimiz düzenli olarak kontrol edilir ve gereken ya da şüpheli durumlarda kullanımdan kaldırılır. Kontrollerde sorunsuz gözükse bile tüm güvenlik malzemeleri üreticinin belirlediği kullanım ömründen önce kullanımdan kaldırılır.

Bir cevap yazın

Diğer filmler ve belgeseller

temmuz 2021

202131temTüm Gün08ağuKazbek Zirve 5033m Faaliyeti

Eposta Duyurularına Abone Olun

2011 yılından beri dağcılık etkinlikleriniz vaz geçilmezi!
Dağ Keçileri Spor ve Dağcılık kulübünün resmi web sayfası
Tüm hakları saklıdır ©2019 

X